Президент Росії Володимир Путін доручив «Газпрому» повернутися до опрацювання проекту газопроводу Ямал-Європа-2 для поставок у Польщу, Словаччину та Угорщину.

«Ми у зв'язку з «Північним потоком» і «Південним потоком» фактично відмовилися від проекту Ямал-Європа-2. По «Південному потоку» ми вже практично почали роботи, і я просив би повернутися до проекту Ямал-Європа-2», - заявив глава держави на зустрічі з керівником «Газпрому» Олексієм Міллером.

За словами Путіна, мова йде про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини.

На це Міллер відповів: «Що стосується наших мегапроектів - «Північного потоку» і «Південного потоку», то «Північний потік» побудований строго за графіком, у жовтні 2012 року виведений на проектну потужність у 55 млрд кубометрів, «Південний потік» почали будувати у грудні 2012 року і немає ніяких сумнівів у тому, що у грудні 2015 року перша нитка буде побудована, і наш газ піде в Європейський Союз».

Він уточнив, що «всі чотири нитки будуть закінчені у грудні 2017 року, і обсяг постачань складе 63 млрд куб. метрів газу», передає «Інтерфакс-Україна».

Однак, за словами Міллера, «залишаються питання надійності та стабільності поставок для Центральної та Східної Європи - Польщі, Словаччини та Угорщини».

 
 
«Ми опрацьовуємо варіанти будівництва газопроводу з території Білорусі з розумінням того, що сьогодні транзит через територію Білорусі по трубопроводу Ямал-Європа-1 є найбільш економічно ефективним», - сказав глава «Газпрому».

Він уточнив, що «газотранспортна система (Білорусі - Ред.) перебуває у власності «Газпрому», і для нас найефективнішим з точки зору логістики є саме цей маршрут постачань газу європейським споживачам».

«Аналіз ринку показав, що ми могли б орієнтуватися на 15 млрд куб. метрів газу», - заявив Міллер.

Керівник «Газпрому» сказав, що «були проведені переговори з Польщею, Угорщиною, Словаччиною на корпоративному рівні». «Ми готові були б приступити до розробки попереднього техніко-економічного обгрунтування, до початку передінвестиційної стадії», - підкреслив він.

За словами Міллера, «є розуміння того, що проект міг би бути введений в дію після того, як будуть закінчені роботи щодо «Південного потоку».

«Цей проект міг би служити продовженням всієї роботи, яку ми ведемо, щодо забезпечення більш стабільного і надійного транзиту до країн ЄС», - заявив глава «Газпрому».

Говорячи про терміни реалізації проекту, він припустив, що це може бути 2018-2019 роки. «Якщо буде дано доручення, ми визначимося більш точно стосовно термінів, маршрутів і капітальних вкладень», - запевнив Міллер. І додав: «Зараз абсолютно точно зрозуміло, що ефективність такого проекту буде дуже-дуже високою, на корпоративному рівні партнери проявили дуже великий інтерес до співпраці».

«При реалізації цього проекту знімуться всі занепокоєння наших польських друзів і підвищиться надійність постачання Угорщини та Словаччини», - висловив упевненість Путін.

«Надійність підвищиться. Це буде стовідсоткова надійність. Якщо говорити про поставки газу в Польщу, то це будуть поставки зі своєї газпромівської труби на кордон, фактично це безтранзитний варіант», - підтвердив Міллер.

Путін також зазначив, що «Газпром» «зараз опрацьовує питання з британськими партнерами про будівництво ще однієї нитки «Північного потоку» цільовим призначенням для Великобританії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287