Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що Україна є важливим економічним партнером і країні є що запропонувати Європейському Союзу. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів 3 квітня 2013 р., повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Ми переконалися, що Україна дійсно є важливим економічним партнером для Угорщини. Як власне, і для інших країн Євросоюзу. Нам є що запропонувати на рівних», - сказав Азаров, коментуючи результати його офіційного візиту до Угорської Республіки.

Він зазначив, що відбулися дуже позитивні і перспективні переговори з президентом, прем'єр-міністром і головою парламенту Угорської Республіки.

«Примітно, що позитив був посилений тим, що саме в день візиту через українсько-угорський кордон пішов перший газ з Європейського спотового ринку в Україні. Це без перебільшення надзвичайно важлива подія. Справжній прорив у напрямі енергетичної незалежності України», - підкреслив Азаров, повідомивши про домовленості з прем'єр-міністром Віктором Орбаном щодо розробки ще декількох додаткових напрямків транспортування вуглеводнів.

«Існуючі можливості дозволяють імпортувати мінімум 2 мільярди кубометрів на рік, але за розрахунками експертів ці потужності можна збільшити в п'ять разів - до 10 млрд кубометрів. Ми високо цінуємо принципове і дружнє рішення Угорщини, яке дозволило розпочати імпорт газу з європейського ринку», - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, 28 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров у рамках офіційного візиту до Угорщини заявив про те, що Україна почала реверсні поставки газу з Європи через територію Угорщини. Україна і Угорщина обговорюють можливість транспортування в Україну газу з Європи в обсязі до 10 млрд кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210