У 2012 р. за матеріалами Державної фінансової інспекції порушено 1300 судових справ на загальну суму порушень 3,8 млрд грн. Про це директор департаменту організаційної роботи цього відомства Сергій Чернуцький заявив на круглому столі «Фінансова поліція: чи вчасно її створення в Україні?», повідомляє кореспондент ForUm'у. За словами чиновника, близько 70% (до 2,7 млрд грн) зазначеної суми направлено в дохід держави.

Він сказав, що Держфінінспекція в цілому підтримує реформи державного регулювання на фінансових ринках. «Поки що тут є певне дублювання функцій, плюс застаріла частина профільного законодавства. Однак не обов'язково ці реформи повинні бути виражені в форматі «фінансової поліції». Якщо ж вона і буде створена, то її краще було б підпорядкувати Кабміну як органу, який відповідає за реалізацію економічної та бюджетної держполітики», - зазначив фінансист.

Крім того, додав він, в одному з варіантів передбачається, що фінансова поліція об'єднає контрольні і каральні функції - а це означає загрозу втрати самоконтролю новою інституцією. «Так, якщо зараз контролюючий орган (наприклад, Держфінінспекція) проводить ревізію, то за ним спостерігають правоохоронні органи. У свою чергу, ми після обробки матеріалів ревізії правоохоронцями можемо оскаржити їхні висновки в установленому порядку», - акцентував Чернуцький.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

227