Критичне підвищення рівня води в Житомирській області прогнозується на 5-6 квітня. Про це на засіданні обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій заявив перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, повідомляє прес-служба ОДА.

«На Житомирщині протікає більше двох тисяч річок, серед них вісім середніх. Кожен ризик того, що вода вийде з берегів, тому ми повинні бути готові до будь-якої ситуації. На сьогоднішній день значного підвищення рівня води у водоймах не спостерігається. За добу всього вода піднялася на 95 см на річці Тня в селі Броники Новоград-Волинського району, однак вода на заплаву ще не вийшла. Ми регулюємо гідровузлами скидання води», - розповів Олещенко.

Він також зазначив, що в кожному місті та районі є традиційні місця підтоплення, тому на цих територіях цілодобово працюють пости.

На випадок ускладнення паводкової обстановки створено необхідний запас матеріально-технічних засобів та паливно-мастильних матеріалів, підготовлена ​​до застосування інженерна, спеціальна, автомобільна техніка, мобільне насосне обладнання, автономні джерела електроживлення.

Як повідомляв ForUm, Житомирська область серйозно готується до паводків: підготовлені 180 спеціальних насосних станцій, створена 2-стороння меліоративна система, працюють 170 постів, які щодня контролюють стан води.

Для виконання протипаводкових робіт на об'єктах облводресурсов створена 41 аварійна бригада, яка укомплектована 66 одиницями спеціальної техніки, за необхідності буде задіяно 280 осіб.

Налагоджено постійний зв'язок та узгоджено порядок взаємодії з водогосподарськими організаціями Хмельницької, Вінницької та Київської областей, а також з прикордонними районами Білорусі (Єльський, Наровлянський, Лельчицький).

Згідно з інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, в басейнах річок Уборть, Уж і Тетерів та їхніх притоках зростання рівня води може досягти 0,8-1,5 м.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Житомирська, Закарпатська, Одеська, Тернопільська, Хмельницька області не готові до пропуску паводку.

За прогнозами Гідрометцентру, найвищі рівні весняної повені слід очікувати на Поліссі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280