В Україні у 2013 році зафіксовано перші ознаки стабілізації епідемії ВІЛ-інфекції, повідомили в прес-службі віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка.

«Досягнення в цьому напрямі вже визнало міжнародне співтовариство, і український досвід пропонується до використання іншими країнами. Україна у світі стає не ілюстрацією проблем, а ілюстрацією ефективних рішень. Це і є головна оцінка діям уряду, причетних відомств, громадських організацій, всіх тих, хто останні п'ять років з дня у день втілював весь комплекс заходів Програми», - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

За словами Грищенка, вдалося вибудувати ефективний механізм партнерства та міжсекторної взаємодії, сьогодні є можливість говорити про розширення доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей.

«Антиретровірусну терапію отримали понад 11 тисяч ВІЛ-позитивних людей, послугами з профілактики охоплено понад 700 тисяч представників груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ. Близько 41% ВІЛ-інфікованих громадян, які живуть з ВІЛ і перебувають під наглядом у медичних закладах, отримали послуги з догляду та підтримки. Найголовніше - вже в цьому році ми констатуємо перші ознаки стабілізації захворюваності ВІЛ-інфекцією в Україні. Кількість нових випадків ВІЛ-інфекції знижено на 1,6%, спостерігається тенденція до зменшення частки нових випадків ВІЛ-інфекції серед молоді, скорочується інтенсивність епідемічного процесу ВІЛ-інфекції», - зазначив віце-прем'єр-міністр.

Грищенко висловив переконання, що для ефективного впливу на епідемію всі зусилля державних структур і громадських організацій, що працюють у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, мають бути мобілізовані навколо єдиної державної політики.

У цьому контексті він подякував громадським організаціям, які стали учасниками програми 6-го раунду, і закликав активно брати участь у подальших проектах за участю міжнародних фондів. «На відміну від багатьох інших представників третього сектору, громадські об'єднання, що допомагають боротися з цими епідеміями, не словом, а ділом довели свою життєздатність і користь для суспільства», - резюмував віце-прем'єр-міністр.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявила, що, незважаючи на фінансові та технічні проблеми, Україні за 2012 р. вдалося на 1,6% знизити кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

316