Президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон відзначає потепління у відносинах з Україною, яке прийшло на зміну позиції протистояння, і розраховує на підписання Угоди про асоціацію України з ЄС вже у поточному році.

«Я абсолютно переконаний, що Україна хоче виконати свої зобов'язання. Тому листопад цього року є ідеальним часом для підписання Угоди про асоціацію», - цитує президента ПАРЄ у своїй аналітичній статті Метью Ліна.

У статті наголошується, що кардинальні зміни відносин є результатом усвідомлення, що постійні закиди Брюсселя за кожен провал України, реальний чи гаданий, зміцнює позиції противників прагнення України в ЄС і прихильників РФ.

Автор зазначає, що очевидне потепління ПАРЄ і Міньйона до Києва сталося, принаймні, частково, також завдяки продовженню реформ України. Так, в останні два роки український парламент ухвалив виборчу реформу, податкову реформу, пенсійну реформу і перші реформи Кримінального кодексу, який не змінювався з часів Микити Хрущова. За останніми даними Брюсселя, Київ розглядає додаткові реформи у судовій системі, а також реформу ЗМІ, що є ключовим кроком до відкритого суспільства, подібного європейському.

У матеріалі також йдеться, що реформа та приватизація ЗМІ стали ключовою обіцянкою уряду Ющенка-Тимошенко (і давньою обіцянкою ПАРЄ), яка так і не була реалізована.

«Законопроект поступової, але повної приватизації протягом найближчих 7 років, поданий восени минулого року, здавалося, був приречений на ту ж долю, коли він був відправлений керівним органом назад у комітет. Завдяки Януковичу, який повернув справу назад на перший план, встановивши крайній термін для нового законопроекту у квітні, він буде поданий до парламенту в квітні. У разі прийняття це має стати черговим кроком на шляху України до правового режиму у відповідності з режимом сучасної Європи», - наголошується у статті, передає «Інтерфакс-Україна».

«...Одним із найбільш чудових якостей Києва є бажання визнати ці помилки (попередніх президентів. - ІФ) і працювати, навіть якщо запинаючись, над їх усуненням. Заохочення цих реформ є найкращим шляхом до європейської України, ніж докори молодій державі за її провали», - йдеться у матеріалі.

Як повідомляв ForUm, Президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон відвідав Україну 26-27 березня. Він зустрічався з Президентом України Віктором Януковичем, прем'єр-міністром Миколою Азаровим, головою Верховної Ради Володимиром Рибаком та лідерами опозиційних сил.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив план з виконання у 2013 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Президент Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

22 лютого Верховна Рада України підтримала без обговорення прийняття за основу і в цілому заяву «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та про укладення Угоди між Україною та ЄС».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

354
Классические туфли мужские