У І кварталі податкові надходження до держбюджету України зросли майже на 8% відносно січня-березня-2012. Про це глава міністр доходів і зборів України Олександр Клименко заявив на прес-конференції, повідомляє кореспондент ForUm`у.

За словами чиновника, в окремо взятому березні зростання доходів держбюджету склало майже 17% у річному зіставленні. «Запевняю всіх, що державний бюджет виконується стабільно, і загроз для цієї ситуації немає», - сказав міністр.

Він уточнив, що збільшення надходжень досягнуто не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки новим акцизам на тютюнові вироби, розвитку оподаткування цінних паперів, а також ризикоорієнтованої системи, впровадженої податківцями.

«У результаті в І кварталі планові перевірки скорочені майже на 24%. Сьогодні я підписав план-графік перевірок на ІІ квартал, і там ця тенденція зберігається. Позитивні зрушення є і в частині авансових платежів: у січні-березні вносили авансові платежі з податку на прибуток тільки 8% всіх його платників, решта ж подадуть річну декларацію. На будь-якому підприємстві вам дадуть відповідь, скільки часу економить перехід від квартальної до річної звітності», - зазначив чиновник.

І додав, що потрібно стимулювати і підтримувати компанії, які платять податок на прибуток в Україні. «На це спрямований і законопроект про трансферне ціноутворення, і деякі зміни у справлянні податку на прибуток. Так, розумно і логічно дозволити підприємствам зараховувати суми, сплачені за дивідендами, в рахунок авансів. Це буде стимулювати роботу на українській резидентній території», - резюмував Клименко.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович заявив, що за підсумками першого кварталу держбюджет буде переглянутий.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217