Реформування підрозділів податкової міліції, яка згідно з Указом Президента підпорядковується Міністерству доходів і зборів України, не передбачає збільшення повноважень і прав слідчих.

Про це в ефірі радіо «Ера» заявив начальник Головного слідчого управління Міністерства доходів і зборів Анатолій Яковінець.

«Позиція міністерства вже висловлювалася міністром доходів і зборів. Вона полягає в тому, що податкова міліція переходить працювати до Міністерства доходів і зборів без збільшення будь-яких повноважень. Тобто ті повноваження, які були у міліції місяць, два, три тому, залишаються такими ж», - звернув увагу Яковінець.

Він ще раз підкреслив, що відповідно до Конституції діяльність органів досудового розслідування регулюється виключно законами України, а з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу слідчий, проводячи розслідування, в розумні терміни збирає матеріали і передає їх прокурору. І вже прокурор, незалежно від того, в якому органі працює слідчий, управляє розслідуванням, передає «УНІАН».

«А взагалі за невиконання, систематичне невиконання вказівок прокурора передбачена кримінальна відповідальність і для слідчих. Тому фактично процедури розслідувань, які ми проводимо, нічим не відрізняються від тих розслідувань, які проводять аналогічні служби в європейських країнах», - зазначив чиновник.

Як раніше повідомляв ForUm, податкова міліція увійшла до складу новоствореного Міністерства доходів і зборів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

992