Сьогодні, 1 квітня, в Україні розпочинають роботу призовні комісії, на які покладено забезпечення призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних сил та інших військових формувань у рамках кампанії «Весна-2013». Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

За інформацією відомства, у квітні-травні 2013 року на строкову військову службу призиватимуть громадян України чоловічої статі 1988-1995 років народження, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Загалом планується призвати 13 тис. 900 осіб, з них у Збройні сили України - 7 тис. 500 осіб, у Внутрішні війська МВС України - 5 тис. 200 осіб, до Державної спеціальної служби транспорту - 1 тис. 200 чоловік.

Проведення призовної кампанії «Весна - 2013» забезпечуватимуть 24 обласні, Київська міська та Кримська Республіканська призовні комісії.

Одночасно із призовом громадян організовано здійснюватиметься звільнення в запас зі Збройних сил України солдатів і матросів, сержантів і старшин, призваних у квітні-травні 2012 року, а також матросів і старшин кораблів, суден і берегових частин бойового забезпечення Військово-морських сил ЗСУ, призваних у жовтні-листопаді 2011 року.

Фінансування заходів, пов'язаних із призовом громадян на строкову військову службу, буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті України.

У рамках призовної кампанії «Весна-2012» в цілому було призвано 21 тис. 400 осіб. У тому числі до лав ЗСУ - 15 тис. осіб, у Внутрішні війська МВС України - 5200 осіб та Державної спеціальної служби транспорту - 1200 осіб.

Суттєве скорочення чисельності призовників пов'язано з поступовим переходом ЗСУ на комплектування військовослужбовцями за контрактом. Зокрема, на строкову службу в частині високомобільних десантних військ і ВМС України, які вже майже повністю укомплектовані контрактниками, юнаки цієї весни не будуть призиватися, сказано в повідомленні.

Нагадаємо, програма реформування української армії, розроблена Міноборони, передбачає у 2017 році вийти на чисельність ЗСУ у 110 тис. чоловік. Керівництво оборонного відомства заявило, що вже з поточного року армія почне переходити на контрактну форму комплектування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1499