На Кіпрі залишилося не більше 3,5 млрд євро коштів з України. Про це виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив на круглому столі «Ехо Кіпру: захист прав вкладників банків - світова та українська практика», передає кореспондент ForUm'у.

За словами економіста, інші кошти виведені протягом останнього року, оскільки їхні власники передбачали проблеми в кіпрській фінансовій системі ще з 2011 р.

«У цілому на Кіпрі залишилося близько 60 млрд євро зарубіжних вкладів - це набагато менше, ніж було, і це ресурси тих джерел, які не сприймали реальну ситуацію адекватно і не відреагували на неї вчасно. У т.ч. до 35 млрд євро - це гроші з Росії, яка в даному випадку несе найбільші втрати», - зазначив експерт.

Він додав, що для виходу з кризи на Кіпрі прийнятий не найкращий сценарій, реалізація якого вимагає 16 млрд євро (при ВВП у 17 млрд євро у 2012 р.), а також фактичної реквізиції частини банківських депозитів. «З цієї суми 10 млрд надасть МВФ, Європейський центральний банк і Єврокомісія», - уточнив аналітик.
Нагадаємо, Кіпр, що опинився під загрозою дефолту, домовився з Єврогрупою про надання кредиту в обмін на оздоровлення банківської системи острова. Домовленості включають фактичне банкрутство другого за величиною банку Laiki і реструктуризацію першого по величині Bank of Cyprus. Як очікується, великі (понад 100 тисяч євро) вкладники втратять в Bank of Cyprus 30-40% депозитів, а в Laiki втрати складуть близько 80%.

Фінансова криза на Кіпрі посилила спекуляції з приводу можливого виходу країни з єврозони і навіть розвалу зони єдиної європейської валюти. Як заявляв на цьому тижні нобелівський лауреат з економіки Пол Кругман, найбільш сприятливим розвитком подій для Кіпру, що опинився в кризі, є вихід з єврозони і розвиток таких галузей, як туризм і сільське господарство. При цьому він визнавав, що з політичних причин Кіпр навряд чи зважиться на вихід з єврозони.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

249