Органи влади повинні надавати громадськості об'єктивну інформацію про хід паводка. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час виїзного засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо проведення протипаводкових заходів у західному регіоні, яке проходило у Волинській області, повідомляє прес-служба чиновника.

У нараді взяли участь перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Данилюк, голова Державного агентства водних ресурсів Василь Сташук, голова Волинської облдержадміністрації Борис Климчук, а також представники місцевих органів виконавчої влади Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей.

«Сніг починає інтенсивно танути. За прогнозом Українського Гідрометцентру на більшій частині країни з 1 по 5 квітня очікується підвищення температури до +13° С вдень з подальшим підвищенням до +17 - +20° С. Це може призвести до підняття рівнів води у ріках та, як наслідок, підтоплення населених пунктів. Завдання регіональних і місцевих органів влади якісно провести протипаводкові заходи», - сказав Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що органи влади повинні своєчасно і широко інформувати громадськість у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації при пропуску паводку, сходженні льоду і можливому виникненні загрози підтоплення населених пунктів.

«Попередження такої надзвичайної ситуації, а в разі її виникнення - оперативне подолання наслідків, - це загальна проблема для всієї країни. Навколо її рішення повинні бути об'єднані зусилля влади, бізнесу та громадян. Люди повинні мати достовірну інформацію. Влада повинна бути об'єктивною перед своїми громадами. Тому я наполягаю і підкреслюю на необхідності широкого інформування населення про всі протипаводкові заходи», - підкреслив Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр зробив обліт Волинської області, оглянув райони можливого підтоплення і провів робочу нараду безпосередньо на одному з цих об'єктів. Зокрема, на захисній дамбі на річці Прип'ять в Любешівському районі.

Дамба була побудована у 2011 році за підтримки держави. Це дозволило захистити жителів села від підтоплення території. «Це приклад системного державного підходу й ефективного вирішення проблеми підтоплення», - сказав Вілкул.

Як раніше повідомляв ForUm, для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані із запобіганням можливому затопленню територій, на засіданні Кабінету Міністрів України 6 лютого утворений Міжвідомчий оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Нагадаємо, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських заявив, що в результаті танення снігу підтоплення територій можливі в 11 областях України та в місті Києві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2329