ООН вперше в історії доручила миротворчим силам атакувати першими. Рада Безпеки організації прийняла резолюцію, згідно з якою миротворці повинні «роззброїти» і «нейтралізувати» повстанців на сході Демократичної Республіки Конго, повідомляє «Reuters».

«Наступальна резолюція», за яку проголосували 15 членів Радбезу, включаючи Росію, розширила діючу місію ООН у ДР Конго. Зараз у цій країні перебувають близько 20 тисяч миротворців, які до цього мали право тільки підтримувати дії урядових військ. Тепер, згідно з документом, міжнародні сили створять підрозділ з трьох тисяч солдатів для самостійних швидких і точкових атак на бойовиків. За інформацією «Agence France-Presse», в наступальний загін увійдуть солдати із ПАР, Танзанії і Малаві.

Право миротворців на атаки буде діяти до 31 березня 2014 року. До цього часу, згідно з резолюцією, влада ДР Конго повинна створити свої власні сили для успішної протидії повстанцям.

Авторами «наступальної резолюції» стали США, Франція і Того, уточнює «Associated Press». Як сказано у тексті документа, «резолюція є винятком і не повинна створювати прецедент». Втім, деякі дипломати ООН визнали, що у будь-якому разі прецедент вже створено, пише «Lenta.ru».

Конфлікт на сході ДР Конго триває з 1994 року. Причиною його стала громадянська війна у сусідній Руанді. Тоді до влади у цій країні прийшли представники народності хуту, які за сто днів, за різними даними, знищили від 500 тисяч до мільйона людей з народності тутсі. Згодом влада в Руанді знову змінилася. У результаті в Демократичній Республіці Конго опинилися кілька сотень тисяч біженців, які складаються як з тутсі, так і хуту.

З тих пір на сході ДР Конго час від часу спалахують збройні сутички. Бойові дії активізувалися навесні 2012 року, коли в конголезької армії представники тутсі підняли заколот. Саме для придушення цього заколоту спрямована наступальна місія ООН.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217
Классические туфли мужские