Україна сприятиме підтримці ролі Організації з безпеки і співпраці в Європі як важливого форуму для обговорення питань безпеки.

Про це міністр закордонних справ України, чинний голова ОБСЄ Леонід Кожара сказав перед початком переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим у Москві.

«Україна буде підтримувати питання підвищення ролі ОБСЄ як важливого форуму для обговорення, в тому числі і найактуальніших питань - питань безпеки. На території ОБСЄ ми будемо підтримувати процес «Гельсінкі +40», - сказав Кожара.

За його словами, Україна вважає, що у рамках ОБСЄ мають обговорюватися питання економічного та екологічного змісту, питання, які стосуються гуманітарної сфери, передає «УНІАН».

Кожара також повідомив, що Україна має намір провести кілька заходів, які стосуються боротьби з торгівлею людьми.

Міністр додав, що весь спектр співпраці у рамках ОБСЄ має намір обговорити з Лавровим.

Також Кожара підкреслив, що для української сторони дуже важливі питання врегулювання заморожених конфліктів, особливо придністровського.

«Молдова для нас - близька країна, і конфлікт, який був більше 20 років тому, він проходив безпосередньо близько до кордону з Україною», - нагадав Кожара.

Кожара впевнений, що в України і Росії як гарантів придністровського врегулювання є можливості для просування процесу мирного врегулювання.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія підтримує визначені Україною пріоритети на період головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Нагадаємо, глава МЗС України Леонід Кожара заявив, що одним із пріоритетів України на час її головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі стане посилення цієї структури.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216