Україна може почати поставки газу з Румунії обсягом до 5 млн куб. м на добу, повідомляє прес-служба ПАТ «Укртрансгаз».

За інформацією компанії, на сьогоднішній день ведуться переговори з компанією SNTGN Transgaz про можливість поставок газу з Румунії в Україну, про що був підписаний меморандум про наміри.

В "Укртрансгазі" зазначили, що обсяги прийому газу з боку Теково можуть скласти 5 млн куб. м на добу. Крім того, обговорюється питання про можливість поставок в Україну газу через ГВС Орлівка.

Також в компанії підкреслили, що з 1 квітня обсяг імпорту газу з Польщі складе 5 млн куб. м газу на добу. «ПАТ «Укртрансгаз» забезпечило технічну можливість прийому газу з боку Польщі. Між ПАТ «Укртрансгаз» і компанією «ГАЗ-Систем» підписано низку доповнень до операторського угодою з транспортування газу в Україну з Польщі», - йдеться у повідомленні.

В "Укртрансгазі" нагадали, що з 1 листопада здійснюється транспортування природного газу в Україну по газопроводу Ду500. «З 1 січня 2013 року по 17 березня 2013 року надходження природного газу в ГТС України становили до 2 млн куб. м на добу. З 1 квітня 2013 року відповідно до підписаного контракту між НАК «Нафтогаз України» і RWE обсяг надходжень становитиме 5 млн куб. м на добу», - повідомили в компанії.

Як повідомляв ForUm, з 28 березня Україна почала імпорт газу з Європи через Угорщину.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький сподівається, що вже найближчим часом будуть відпрацьовані два нових маршрути поставок природного газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193