Україна у березні поточного року скоротила закупівлі газу в Російській Федерації через невирішеність питання про зниження ціни на газ, повідомив журналістам у Будапешті міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

Він, зокрема, сказав: «Ми перебуваємо у переговорах з російськими колегами, але хочу зазначити, що протягом березня ми практично не купували газ на території Росії. Це, в першу чергу, тому, що не вирішене питання щодо цінової позиції».

Ставицький зазначив, що український уряд працює над збільшенням обсягів диверсифікації поставок газу в Україну, повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 рік; про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 рік.
Ціна на газ встановлюється поквартально. У лютому 2013 року, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, середня митна ціна на імпортний газ для України знизилася у порівнянні з січнем на 1,5% - до 419,7 дол з 426,16 дол за 1 тис. куб. м.

Зазначимо також, що 25 березня глава «Газпрому» Олексій Міллер, відповідаючи на запитання журналістів про обгрунтованість скарг України на високі ціни на російський газ, заявив, що Україна не витримає спотових цін на газ, які в даний час у Великобританії перевищили ціну газу для України майже вдвічі.

28 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров у рамках офіційного візиту до Угорщини заявив про те, що Україна почала реверсні поставки газу із Європи через територію Угорщини. Україна і Угорщина обговорюють можливість транспортування в Україну газу із Європи в обсязі до 10 млрд кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248