Експерти виступають за подальше зниження порогу готівкових розрахунків до суми менше 150 тис. гривень з того моменту, коли населення переконається в тому, що нововведення не створить додаткових незручностей.

«У мене немає знайомих, які ходять з пачками грошей. Очевидно, що ніхто в побуті не розраховується сумами, навіть близькими до 150 тисяч гривень. У майбутньому потрібно буде опускати планку нижче цієї суми, як це робиться у всьому світі. Це, з одного боку, може загальмувати спекулятивні операції, а також відмивання коштів, оскільки буде чітка фіксація руху всіх коштів, і, з іншого, скоротить обсяги тіньової економіки», - стверджує економіст, екс-глава групи радників голови НБУ Віктор Лисицький.

При цьому, на його думку, знижувати суму потрібно в міру того, як населення звикне до безготівкових розрахунків.

«150 тисяч - це більше захід обережності. Нехай українці у принципі звикнуть до безготівкових розрахунків, а далі можна буде поступово знижувати», - додав експерт.

Доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук Надія Циганова зазначає, що в розвинених країнах частка готівки у грошовій масі не перевищує 5-6%, передають «Українські новини».

«У розвинених країнах частка готівки в грошовій масі не перевищує 5-6% і має тенденцію до скорочення. Органи монетарного регулювання підтримують розвиток безготівкових розрахунків, зокрема, обмежуючи суми готівкових платежів», - повідомила вона.

На думку Циганової, заходи щодо скорочення суми готівкових розрахунків застосовуються в системі фінансового моніторингу відмивання грошей і ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, у вересні 2012 року Верховна Рада дозволила НБУ обмежувати граничні розрахунки готівкою.

На початку березня НБУ ініціював обговорення, яке триватиме до 8 квітня, проекту постанови «Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

166