Україна почала імпорт газу із Європи через Угорщину. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на спільній з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном прес-конференції, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Мені дуже приємно вам повідомити, що сьогодні, і це знаменна подія, українсько-угорський кордон перетнула перша молекула газу у реверсному напрямку. Це без перебільшення надзвичайно важлива подія, і вона означає прорив у напрямі енергетичної незалежності України», - зазначив Азаров.

Разом з тим глава українського уряду особисто подякував своєму колезі за принциповий підхід, який дозволив завершити ці переговори і почати імпорт європейського газу в Україну через територію Угорщини.

«Зараз Україна отримала можливість імпортувати значну кількість газу. Це дуже важлива подія в історії наших двосторонніх відносин», - сказав прем'єр-міністр України.

Під час переговорів Азаров повідомив, що існуючі можливості дозволяють імпортувати 2 млрд кубометрів на рік, але, за розрахунками експертів, ці потужності можна збільшити у п'ять разів - до 10 млрд кубометрів.

У той же час сторони домовилися про розробку ще кількох напрямків транспортування вуглеводнів.

Як повідомляв ForUm, Україна планує підписати договори на реверсну поставку у 2013 році природного газу із Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна у першому кварталі 2013 року планує почати поставки газу із Європи через Угорщину та Словаччину.

Європейський Союз обіцяє Україні вирішити питання про диверсифікацію поставок природного газу, що вплине на ціну російського газу для України.

За словами заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадима Чупруна, Україна у 2013 році планує імпортувати за реверсної схемою із Європи 5 млрд куб. м газу і скоротити його закупівлі із Росії до 20 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

349