У кіпрські банки надійшло 5 млрд євро готівки, доставленої у середу ввечері в умовах підвищених заходів безпеки спецрейсом з Франкфурта-на-Майні.

Кіпрські банки відновлять сьогодні роботу після майже двотижневої перерви, і, чекаючи ажіотажного попиту населення на готівку, владі довелося терміново замовити доставку новеньких купюр зі сховищ Європейського центробанку.

Як повідомляє грецька газета «Імерісія», сцени з трилера нагадувала масштабна операція з прийому в середу в аеропорту Ларнаки спецрейсу з Франкфурта-на-Майні. «В особливому відсіку літака знаходилося 5 млрд євро готівкою для кіпрських банків, що відкриваються сьогодні, - пише видання. - У документах авіарейсу зазначалося, що на борту перевозяться «облігації», очевидно, для того, щоб не вказувати, що вантажем були гроші. Упаковки з ними були перевантажені, за одними даними, в чотири, за іншими, - в шість контейнерів», повідомляє «ІТАР-ТАРС».

За словами видання, «вантажівки з контейнерами супроводжувалися протягом всього шляху в сховище Центрального банку Кіпру броньованими автомашинами з бійцями поліцейського спецназу, створивши цілу процесію протяжністю в 200 метрів, а над нею протягом усього маршруту були поліцейські вертольоти».

Очікується, що коли сьогодні банки почнуть роботу з клієнтами з 12:00 за місцевим часом (12:00 за Києвом), в них вишикуються величезні черги охочих дізнатися, що сталося з їхніми депозитами, і спробувати зняти готівку, дозволену введеними обмеженнями. Банки попросили правоохоронні органи забезпечити безпеку персоналу, який побоюється інцидентів з розгніваними вкладниками. У кожному банківському відділенні розроблені спеціальні плани щодо прийому великої кількості відвідувачів. Вони перебуватимуть під посиленим захистом поліції і приватних охоронних служб.

Як повідомляв ForUm, європейські фінансові структури погодилися виділити Кіпру десять мільярдів євро за умови реструктуризації банківської сфери країни. Раніше повідомлялося, що влада має намір списати з рахунків, що перевищують 100 тисяч євро, близько 40 відсотків коштів, проте 27 березня стало відомо про можливе підвищення цієї планки до 80 відсотків.

Кіпр ввів обмеження на внутрішні операції і вивезення готівкових коштів з країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

163