На території Києво-Печерської лаври знаходиться більше 50 тис. тонн снігу. Про це під час екстреної наради з ліквідації надзвичайної ситуації на території Києво-Печерської лаври заявив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, повідомляє його прес-служба.

«Безпосередньо над печерами знаходиться декілька тисяч тонн снігу на площі 7 га. Оскільки сніг знаходиться на схилі пагорбів, на яких ростуть дерева, це не дає можливості прибирати сніг з допомогою техніки», - заявив Вілкул.

«Національна святиня Києво-Печерська лавра повинна бути врятована. За завданням уряду для розчищення снігу оперативно перекинуто 300 військовослужбовців і спеціальний альпіністський загін Державної служби з надзвичайних ситуацій для розчищення куполів храмів. Буде забезпечена цілодобова робота. Відкрито пункти обігріву. Зараз тривають роботи з продувки зливових систем і розчищення стічних каналів. Організовано цілодобовий моніторинг стану печер і в разі підтоплення будуть задіяні ґрунтові насоси», - сказав Вілкул.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141