Минулого тижня Верховна Рада не змогла призначити дату виборів мера Києва і депутатів Київської міської ради. Опозиція як і раніше наполягала на їх одночасне проведення 2 червня - в першу неділю після закінчення строку повноважень Київради, яке припадає на вівторок 28 травня. Також 3 червня 2013 року закінчується офіційний термін повноважень київського міського голови Леоніда Черновецького, який самоусунувся від влади, написавши заяву про відставку 1 червня 2012 року.

Зі свого боку, парламентська більшість акцентує увагу на положенні закону про місцеві вибори, згідно з яким чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією та законами. Нагадаємо, що чергові місцеві вибори в нашій країні мають відбутися восени 2015 року.

У зв'язку з правовою колізією, що виникла, 48 народних депутатів подали подання до Конституційного суду щодо тлумачення законодавства про місцеві вибори в Києві.
Опозиція, між тим, пообіцяла заблокувати роботу Київської міської ради 3 червня. Про це заявив лідер парламентської фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк. «3 червня Київрада (стане) не правочинна, ми заблокуємо Київраду цього дня. Ми вимагаємо від ПР оголосити вибори, як того вимагає Конституція», - сказав він.

Щоб розібратися, коли можуть відбутися вибори міського голови та міськради, ForUm поцікавився думкою народних депутатів і політологів:

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

603