На думку експертів, підписання угоди з компанією Shell про видобуток сланцевого газу разом з державною підтримкою сфери енергоефективності стимулює іноземний бізнес інвестувати в енергозберігаючі технології в Україні.

«Після підписання Віктором Януковичем угоди про видобуток сланцевого газу в Україні є висока ймовірність того, що зросте приплив інвестицій у сферу енергозбереження. Очевидно, що це будуть вже не такі гіганти як Shell, компанії менші, але вони будуть активно йти в Україну зі своїми технологіями. У цьому ключі допоможе і держава, зокрема, виділяючи кошти на енергоефективні технології», - вважає директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

У той же час голова ради Європейсько-українського енергетичного агентства Дейв Янг відмітив необхідність державної підтримки енергоефективності, повідомляє «Ukranews».

«Існує Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, існують зобов'язання щодо забезпечення енергозбереження на рівні 9% від кінцевого споживання. Тому Україна дуже гостро потребує цілеспрямованої політики в поєднанні зі стимулюванням державно-приватного партнерства за підтримки уряду», - сказав він.

За словами директора КП «Одеська обласна енергозберігаюча компанія», представника Комітету енергетичної незалежності України Сергія Лейвікова, органи державної влади повинні точно визначити напрям і пріоритети політик енергоефективності.

«Розуміючи план дій, інвестори, як профільні так і портфельні, готові розглядати інвестиційні пропозиції. І завдання влади - такі проекти розробити, постійно проводити консультації з інвесторами і забезпечувати зелене світло і гарантію тим підприємцям, завдяки яким наша енергетика стане хоч на один кубометр газу незалежною», - сказав він.

Нагадаємо, 25 березня Кабінет Міністрів направив Міністерству економічного розвитку і торгівлі майже 325 млн грн для фінансування заходів Державної програми енергоефективності на 2010-2015 роки. Виділені кошти - це залишок грошей, які раніше надійшли до спецфонду держбюджету від ЄС в рамках фінансування програми підтримки Енергетичної стратегії України в частині сприяння енергоефективності та розвитку поновлюваних джерел енергії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

148