Один з пунктів затвердженої Кабміном держпрограми підвищення безпеки дорожнього руху передбачає створення інтерактивної карти дорожньо-транспортних пригод.

Програма, розрахована на 2013-2016 роки, передбачає зростання рівня безпеки дорожнього руху, підвищення професіоналізму співробітників ДАІ, технічне переоснащення автодоріг і ДАІ.

За даними видання, загальний обсяг її фінансування складає 5,4 млрд грн. Кабмін пропонує щороку виділяти на реалізацію програми приблизно по 1,7 млрд грн, при цьому близько 150 млн грн повинні будуть надати місцеві бюджети.

Вже в поточному році в Україні повинен почати роботу програмно-апаратний комплекс для створення інтерактивної карти ДТП з розміщенням інформації про них в Інтернеті. Підрозділи ДАІ будуть оснащені 1200 портативними GPS-передавачами для фіксації координат місць пригод.

Крім того, програмою передбачена закупівля й установка протягом чотирьох років 500 комплексів відеоконтролю «Рубіж», що дозволяють розпізнавати автомобільні номери, проводити автоматичну відеофіксацію і перевірку транспорту. 120 таких комплексів почне працювати вже в цьому році, ще 4200 комплексів відеофіксації порушень будуть встановлені на автомобілях ДАІ, пише «Комерсант-Україна».

Згідно з програмою, ДАІ отримає 27 пересувних дорожніх лабораторій для контролю безпеки експлуатаційного стану автодоріг. На магістралях країни будуть встановлені 300 лазерних систем вимірювання швидкості з функцією розпізнання номерних знаків і можливістю автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, 100 з яких пропонується встановити вже цього року.

ДАІ очікує, що реалізація програми призведе до зниження числа ДТП.

«Якщо все, що закладено в програмі, буде виконано, ми зможемо наблизитися до середньоєвропейського рівня безпеки руху - зокрема, зменшити кількість загиблих внаслідок ДТП з 10,6 чол. до 7,5 чол. на 100 тисяч населення», - розповіло джерело газети в ДАІ.

Всього, за даними ДАІ, у 2012 році в дорожньо-транспортних пригодах в Україні загинуло більше 5 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров зажадав розробити механізм посилення контролю над безпекою на дорогах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

267