Відновлення роботи Одеського НПЗ зменшить залежність України від імпортного палива і зміцнить її енергетичну безпеку. Таку думку висловив народний депутат України, член комітету Верховної ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олег Зарубінський у ході енергетичного форуму «Україна-Польща».

«Зростання імпорту і залежність на 70% від поставок бензину із Білорусі, Польщі, Литви, Румунії - це однозначно неправильно. Тільки модернізація заводів, у тому числі Одеського НПЗ, може вплинути на ситуацію і зменшити залежність від імпорту палива», - заявив він.

У свою чергу, член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук звернув увагу на небезпеку збільшення імпорту палива в Україну. «Українські працюючі нафтопереробні заводи - це гарантія енергетичної безпеки України. Це гарантія, що у разі паливної кризи або дефіциту бензину в Білорусі, Литві, Польщі або Румунії наша країна не опиниться без палива і ціни не піднімуться різко вгору. Також можна сподіватися на зменшення контрабанди та фальсифікату нафтопродуктів», - підкреслив він.

Нагадаємо, Одеський НПЗ був зупинений у жовтні 2010 року, оскільки підприємство було відрізане від трубопровідних маршрутів постачання сировини: наприкінці 2010 року Україна домовилася з «Білоруською нафтовою компанією» про прокачування нафти за маршрутом Одеса-Броди для переробки на Мозирському НПЗ, повідомляють «Подробиці».

У лютому 2013 року Східноєвропейська паливно-енергетична компанія (ВЕТЕК) і ВАТ «ЛУКОЙЛ» підписали угоду про купівлю-продаж ПАТ «ЛУКОЙЛ-Одеський НПЗ», операція буде закрита до 1 червня 2013 року. У той же час, як повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, НПЗ почне роботу вже 29 березня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236