Парламентська асамблея Ради Європи у рамках своєї компетенції готова надати Україні необхідну допомогу для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Про це заявив президент ПАРЄ Жан-Клод Міньйон під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком, повідомляє прес-служба парламенту.

«Я приїхав в Україну як президент ПАРЄ, як ваш партнер. Ми тут, щоб підтримати і допомогти. Ми дуже розраховуємо на Україну», - зазначив він.

Міньйон підкреслив, що Україна - «молода держава, і вона ще не встигла зробити все, що відповідає стандартам Ради Європи». Разом з тим, президент Асамблеї зазначив, що «все потрібно робити поступово, але зараз необхідно прискорити своє просування до стандартів Ради Європи».

Президент ПАРЄ вітав прийняття Заяви Верховної Ради України «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом». «Я вітаю те, що є одностайна думка щодо Угоди про асоціацію», - сказав він.

«Я абсолютно переконаний, що Україна хоче виконати взяті на себе зобов'язання. В їх рамках було б дуже доречно, щоб Угода про асоціацію була підписана в листопаді цього року. Ми чекаємо її з нетерпінням, оскільки цей документ вигідний як Україні, так і Євросоюзу», - сказав Міньйон.

Міньйон підкреслив, що Рада Європи, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія готові надати Україні сприяння у здійсненні конституційної реформи, реформування законодавства у сфері боротьби з корупцією, системи прокуратури та правоохоронних органів, судової та виборчої систем. «Необхідно задіяти механізми парламентської дипломатії, щоб допомогти вам в реалізації реформ», - сказав він.

Президент ПАРЄ також зазначив, що нинішній рік є важливим для нашої країни і з огляду на головування в ОБСЄ. «Україна відіграє важливу роль у регіоні, і не тільки, і нам потрібна ваша допомога у вирішенні «заморожених конфліктів», - сказав він.

У свою чергу, Рибак погодився з думкою Міньйона про необхідність прискорення реформ. «Є серйозні недоліки в законодавстві. Але ми працюємо над помилками. У квітні-травні ми приймемо закони на виконання зобов'язань України перед РЄ, будемо продовжувати роботу щодо вдосконалення законодавчої бази», - сказав керівник парламенту.

«Ми все будемо робити, щоб Україна була у європейській сім'ї», - сказав голова Верховної Ради.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів схвалив план з виконання у 2013 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Президент Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

22 лютого Верховна Рада України підтримала без обговорення прийняття за основу і в цілому заяву «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та про укладення Угоди між Україною та ЄС».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

192