Діяльність продовольчих ярмарків буде поновлена ​​після негоди, яка обрушилася на Україну, найближчим часом. Оскільки такі заходи є перевіреним засобом нормалізації ситуації з продовольством. У свою чергу, торгові мережі не повністю виконали своє завдання під час природних катаклізмів, зокрема, необгрунтовано завищували ціни на продукти харчування. Про це сьогодні на засіданні Кабміну повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«Торговельні мережі мають нести свою відповідальність у складних обставинах. Але кращий перевірений спосіб нормалізації ситуації - це організація ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції. На ярмарках продукти продаються за ціною виробників - на 10-15% нижче, ніж у торгових мережах. Це суттєво для наших людей», - зазначив Азаров.

Він додав, що зараз в країні збільшується попит на овочі та фрукти, дефіциту яких немає. Тому все залежить від організації постачання.

«Негода тимчасово призупинила проведення ярмарків, їх потрібно негайно відновити, як тільки дозволять умови. Протягом квітня-травня регіони планують провести близько 10 тисяч продовольчих ярмарків», - зазначив Азаров.

Глава уряду нагадав, що з початку 2013 року в Україні вже проведено близько 14 тисяч продовольчих ярмарок за участю сільгосптоваровиробників, обслуговуючих кооперативів, особистих селянських і фермерських господарств.

Тому зараз прем'єр-міністр доручив Мінагрополітики разом з головами місцевих адміністрацій та мерами уточнити графіки проведення ярмарків. Він зазначив, що Мінагрополітики має стати міжрегіональним координатором, щоб оперативно формувати запити на поставку певної продукції.

Нагадаємо, що раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що ярмарки вигідні як для виробників, так і для покупців. Зокрема, такі заходи дають можливість придбати якісну продукцію за низькими цінами та реалізувати її без посередників.

Як повідомляв ForUm, у Києві оголошена надзвичайна ситуація через аномальний снігопад.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявив, що постачання продуктів, у тому числі і хліба, відновлені 24 березня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187