Вступ України у Митний союз ускладнюється наявністю зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі. Про це міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав в інтерв'ю «Российской газете».

«Хотів би зазначити, що Україна однією із перших серед країн СНД вступила у СОТ. Тому, розглядаючи пропозиції наших партнерів з приводу вступу до Митного союзу, ми виходимо із уже наявних міжнародних зобов'язань, у тому числі і перед СОТ», - сказав Кожара, відповідаючи на запитання, чому Україна відмовляється вступати до Митного союзу.

При цьому він нагадав, що Україна завжди підкреслювала свою зацікавленість у розвитку співробітництва з усіма країнами СНД і усвідомлює важливість Митного союзу як основного зовнішньоторговельного партнера, загальний товарообіг з країнами-членами якого, у 2012 році перевищив 60 млрд дол США.

«У той же час Україна як член світової спільноти приділяє пріоритетну увагу інтеграції у глобальну торговельну систему, що, як і наші російські партнери, ми розглядаємо в якості найважливішої умови для стабільного економічного розвитку країни», - сказав він, повідомляє «УНІАН» .

Крім того, при розгляді різних векторів розвитку та прийнятті рішення про вибір пріоритетного напряму для подальшого руху нашої країни, керівництво України зобов'язане рахуватися і з волею українського народу.

«Ні для кого не секрет, що ідеї участі у Митному союзі і продовження євроінтеграційного курсу мають приблизно рівне число прихильників. Виходячи з цього, ми повинні проявляти зваженість і прислухатися до думки наших громадян, а також спиратися на висновки експертного середовища, у першу чергу із числа економістів, а вони неоднозначні», - підкреслив Кожара і додав, що незважаючи навіть на це, Україна і Росія продовжують шукати механізм співпраці з МС.

«Зараз про наш активний діалог з питань співпраці з Митним союзом свідчать постійні робочі контакти з керівництвом Євразійської економічної комісії, і обговорення цієї теми - на всіх рівнях політичного діалогу», - сказав Кожара.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір стати спостерігачем при Митному союзі.

Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний в РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

Україна у статусі спостерігача у Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, вона залишиться «сторонньої країною», поки не приєднається до об'єднання цілком, вважає російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання про приєднання України до положень Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

475
Туфли осень-зима Everest