Вступ України у Митний союз ускладнюється наявністю зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі. Про це міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав в інтерв'ю «Российской газете».

«Хотів би зазначити, що Україна однією із перших серед країн СНД вступила у СОТ. Тому, розглядаючи пропозиції наших партнерів з приводу вступу до Митного союзу, ми виходимо із уже наявних міжнародних зобов'язань, у тому числі і перед СОТ», - сказав Кожара, відповідаючи на запитання, чому Україна відмовляється вступати до Митного союзу.

При цьому він нагадав, що Україна завжди підкреслювала свою зацікавленість у розвитку співробітництва з усіма країнами СНД і усвідомлює важливість Митного союзу як основного зовнішньоторговельного партнера, загальний товарообіг з країнами-членами якого, у 2012 році перевищив 60 млрд дол США.

«У той же час Україна як член світової спільноти приділяє пріоритетну увагу інтеграції у глобальну торговельну систему, що, як і наші російські партнери, ми розглядаємо в якості найважливішої умови для стабільного економічного розвитку країни», - сказав він, повідомляє «УНІАН» .

Крім того, при розгляді різних векторів розвитку та прийнятті рішення про вибір пріоритетного напряму для подальшого руху нашої країни, керівництво України зобов'язане рахуватися і з волею українського народу.

«Ні для кого не секрет, що ідеї участі у Митному союзі і продовження євроінтеграційного курсу мають приблизно рівне число прихильників. Виходячи з цього, ми повинні проявляти зваженість і прислухатися до думки наших громадян, а також спиратися на висновки експертного середовища, у першу чергу із числа економістів, а вони неоднозначні», - підкреслив Кожара і додав, що незважаючи навіть на це, Україна і Росія продовжують шукати механізм співпраці з МС.

«Зараз про наш активний діалог з питань співпраці з Митним союзом свідчать постійні робочі контакти з керівництвом Євразійської економічної комісії, і обговорення цієї теми - на всіх рівнях політичного діалогу», - сказав Кожара.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір стати спостерігачем при Митному союзі.

Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний в РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

Україна у статусі спостерігача у Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, вона залишиться «сторонньої країною», поки не приєднається до об'єднання цілком, вважає російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання про приєднання України до положень Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

480