Один із «дніпропетровських терористів» Віталій Федоряк заявив, що визнає свою вину у скоєнні терактів і розкаюється. Про це він сказав сьогодні під час слухань справи в Індустріальному районному суді Дніпропетровська.

У той же час Федоряк зазначив, що не несе відповідальності за вибух саморобного вибухового пристрою 16 листопада 2011 року в урні для сміття біля центрального універмагу у Дніпропетровську, внаслідок якого загинув молодий дніпропетровський підприємець.

За словами обвинуваченого, за 20 хвилин до закладення вибухівки в урну він дізнався від свого спільника Віктора Сукачова, що той додав до вибухівки вражаючі елементи.

«Я вирішив не встановлювати вибуховий пристрій, але вплинути на Сукачова не зміг», - сказав Федоряк.

Він заявив, що пішов на вчинення терактів разом з Сукачовим, щоб привернути увагу громадськості, у тому числі і міжнародної, до катастрофічної економічної ситуації в Україні. Обвинувачений наголосив, що він не задоволений високою ціною на газ для населення і комунальних підприємств, Пенсійною реформою і зростаючим безробіттям в Україні. Він підкреслив, що при цьому не керувався корисливими мотивами, повідомляє «УНІАН».

Перший саморобний вибуховий пристрій Федоряк та Сукачов виготовили в квітні 2011 року і випробували його на березі Дніпра у Дніпропетровську.

Федоряк зазначив, що Сукачов, якого він знає з 2000 року, був для нього авторитетом, він багато у чому слухався його.

Федоряк заявив, що ще з одним обвинуваченим у скоєнні терактів Левом Просвірніним він спілкувався «шапково», з обвинуваченим Дмитром Ревою вперше зустрівся у СІЗО СБУ.

Програміст за фахом Федоряк на суді наголосив, що саме він запропонував Сукачову напряму звернутися до держави через спілкування з СБУ за допомогою СМС-повідомлень.

Він також зізнався, що вони самі виготовляли вибухові пристрої з аміачної селітри у нього вдома і на дачі у Сукачова.

За його словами, спочатку спільники планували виготовляти вибухівку «напалм».

Також сьогодні під час судового допиту Федоряк висловив припущення, що Сукачова хтось консультував для виготовлення вибухівки.

У той же час державний обвинувач на судовому процесі над «дніпропетровськими терористами» Олександр Гладкий заявив сьогодні журналістам, що у матеріалах кримінальної справи немає жодної інформації про консультації третіх осіб при виготовленні вибухівки обвинуваченими.

Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у центрі Дніпропетровська прозвучали чотири вибухи, внаслідок яких потерпіла 31 людина, зокрема, 10 дітей. За інформацією правоохоронців, усі вибухові пристрої були саморобними, вони були закладені у бетонні урни.

За фактом вибухів прокуратура порушила кримінальну справу за ч.2 ст.258 Кримінального кодексу України (теракт, вчинений за попередньою змовою групою осіб).

1 червня 2012 року генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні терактів у Дніпропетровську 27 квітня. Пшонка заявив, що вибухи у Дніпропетровську були організовані з корисливою метою - зловмисники вимагали 4,5 млн. доларів.

Затримані Сукачов, Федоряк, Просвірнін і Рева також підозрюються в організації ще трьох терактів, скоєних у жовтні-листопаді 2011 року у Дніпропетровську, Харкові та Запоріжжі.

27 листопада 2012 року Індустріальний районний суд Дніпропетровська почав розгляд по суті справи «дніпропетровських терористів».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244