З початком роботи Земельного банку аграрії зможуть отримувати кредити за ставками на 10-15% нижче, ніж пропонують зараз комерційні банки. А від цього, насамперед, виграють фермери та малі і середні аграрні підприємства, заявив директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства Баграт Ахіджанов.

Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики, зараз більше ста банків України кредитують підприємства агропромислового комплексу, переважно на короткострокову перспективу на різних умовах і під різні відсотки. Однак вартість кредитів сьогодні залишається досить високою.

Так, відсоткові ставки, під які залучалися кредити в 2012 році, в середньому по Україні, склали 22-24% річних. Змінити ситуацію зможе Державний земельний банк.

«Поява ще одного гравця на полі аграрного кредитування, думаю, нічого поганого не несе. Навпаки, з'явиться можливість залучати кредити під нижчі відсоткові ставки, від чого у виграші залишаться не лише фермерські господарства, а й малі та середні підприємства агробізнесу», - підкреслив директор Департаменту.

Ахіджанов також зазначив, що державна програма щодо здешевлення кредитних ставок працює в Україні вже понад 10 років, однак комплексно питання не вирішує.

«Левова частка державних коштів йде на погашення кредитних ставок, які щороку зростають. Тому ми вирішили підтримати ідею заснування Земельного банку, який би дав можливість аграріям отримувати кредити під ставки не більше 10% річних», - зазначив фахівець.

На його думку, робота фінансової установи стане більш ефективною, якщо зосередиться на кредитуванні окремих галузей сільського господарства, наприклад, молочного скотарства і т.д. Крім того, на переконання директора Департаменту, кредити необхідно надавати фермерам, які починають працювати і потребують фінансової допомоги.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

262