Влада України, Польщі та Литви може остаточно узгодити і підписати угоду про створення спільної військової бригади для участі у миротворчих місіях у другому кварталі поточного року.

Про це повідомив міністр оборони Польщі Томаш Семоняк сьогодні у Варшаві на 5-му засіданні Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви.

Він нагадав, що ідея створення такої бригади виникла ще у 2007 році, зазначивши, що ця тема обговорювалася під час останнього візиту українського міністра оборони до Варшави минулого тижня.

«Припускаємо, якщо все буде узгоджено позитивно, то підписання (угоди) відбудеться у другому кварталі цього року», - сказав Семоняк, зазначивши, що на початку квітня відбудуться чергові консультації з цього питання, передає «УНІАН».

Семоняк також сказав, що восени цього року можуть початися тренування бригади, в тому числі в рамках сертифікації цього батальйону.

Польський міністр повідомив, що відповідно до попередніх домовленостей українська сторона виділить для спільного підрозділу 545 військових, у тому числі 18 офіцерів у командування бригади, а також військову техніку.

Серед труднощів, які доводиться долати сторонам для створення спільної бригади, Семоняк назвав різне законодавство, яке діє в країнах - членах Євросоюзу Польщі та Литві і в Україні.

Як раніше повідомляв ForUm, НАТО просить Україну розширити участь у миротворчих операціях.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

361