Київ і Брюссель найближчим часом проведуть круглий стіл високого рівня, на якому, зокрема, обговорять питання газотранспортного консорціуму.

Про це сказав міністр палива та енергетики України Едуард Ставицький після закінчення зустрічі з єврокомісаром з енергетичних питань Гюнтером Оттінгером у Брюсселі.

Ставицький зазначив, що зараз робочі групи сторін узгоджують питання місця і часу проведення круглого столу. «Я так розумію, що протягом, щонайбільше, двох тижнів все буде узгоджено. Але те, що він буде, - це 100%», - запевнив міністр.

Він також пов'язав питання проведення круглого столу з конкретизацією формату можливого газотранспортного консорціуму з управління українською ГТС - буде він тристороннім (Україна-ЄС-Росія) чи двостороннім (Україна-Росія), на чому наполягає російська сторона.

«Почекайте круглого столу - там все буде», - сказав він, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання, чи обговорювалося під час зустрічі питання можливого виходу України з Енергетичного співтовариства як виконання поставленої російською стороною умови створення консорціуму, Ставицький сказав: «Я хочу підкреслити, що ми обговорювали питання імплементації останніх домовленостей Україна-ЄС, які були досягнуті в лютому цього року, і вже застосування практичних кроків, які ми повинні зробити, щоб імплементувати всі досягнуті домовленості».

Як повідомляв ForUm, напередодні в Європейському банку реконструкції і розвитку заявили, що розраховують завершити переговорний процес щодо виділення кредиту на модернізацію газотранспортної системи України до кінця поточного року.

Минулого тижня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Європейський союз досі не продемонстрував готовність до участі у тристоронньому консорціумі з управління газотранспортною системою України.

За словами представника Європейського союзу в Україні Яна Томбінського, ініціатива про участь європейської сторони у можливому газотранспортному консорціумі повинна виходити від України і таку пропозицію необхідно детально конкретизувати.

У свою чергу, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв днями заявив, що участь РФ у консорціумі з українською ГТС можлива при відмові Києва від приєднання до енергетичних правил ЄС.

Реагуючи на заяву російської сторони, в Єврокомісії наголосили, що заявлена Україні Російською Федерацією умова для створення консорціуму щодо української ГТС - вихід з Енергетичного співтовариства - поставить під загрозу суверенні інтереси України в енергетичній безпеці.

«Газпром», у свою чергу, вимагає від України законодавчо закріпити можливість оренди української ГТС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

574