Поява жовтих плям на Дніпрі на Лівому березі Києва викликана підвищеним вмістом заліза, марганцю і гумінових речовин, через що згодом утворився жовто-коричневий лід - шуга, повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції України.

«Виникнення жовтих плям на Дніпрі пояснюється підвищеним вмістом заліза і марганцю, а також гумінових речовин, що при мінусовій температурі призвели до утворення льоду інтенсивного жовтого кольору у вигляді шуги. Це сезонне явище, яке спостерігається під час водопілля та викликано природними факторами», - йдеться в повідомленні, передає «Інтерфакс-Україна».

Фахівці інспекції також зазначили, що залізо, марганець і гумінові речовини потрапляють у води Дніпра через притоки, особливо річки Прип'ять і Десну. «Ці притоки характеризуються великими концентраціями заліза за рахунок надходження з водозаборів гумусових речовин, які утворюють із залізом органічні комплекси, і марганцю. Так, результати лабораторних вимірювань показали концентрації заліза та марганцю удвічі вище гранично допустимих концентрацій», - наголошується в повідомленні.

Оперативна група на чолі з Держекоінспекцією і Державним агентством водних ресурсів України 23-24 березня провела забір проб у місцях знаходження жовтих плям на Дніпрі для з'ясування їх походження.

Як повідомляв ForUm, прокуратура доручила Державній екологічній інспекції з'ясувати причини появи жовтих плям у Дніпрі.

Прес-служба Київської міськдержадміністрації (КМДА) з посиланням на ПАТ «АК «Київводоканал» у понеділок повідомила, що результати досліджень проб води Дніпра і шматків жовто-коричневого льоду підтвердили, що якісні показники річкової води і розтопленого льоду - майже ідентичні і в межах норм.

Згідно з інформацією «Київводоканалу», жовто-коричневий лід - це шуга, яка утворюється щорічно в період перед паводком. Білий сніг, потрапляючи на поверхню річкової води, кольоровість і каламутність якої в цей період збільшується, і вода набуває коричневого забарвлення, перетворюється в шматки льоду відповідного кольору.

У «Київводоканалі» пояснили, що цього року після танення і розлиття річок, що впадають у Дніпро вище за течією від Київського водосховища, сталося різке похолодання. Шуга, що з'явилася на поверхні річок, увібрала всю органіку з берегів і придбала інтенсивний жовтий колір.

Загрози якості питної води, яка подається в централізовану мережу водопостачання, немає. Крім того, не підтвердилися припущення щодо того, що причиною появи жовтих плям на поверхні Дніпра можуть бути каналізаційні відходи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283