На сьогодні найголовніше - забезпечити вивезення снігу, адже за останні дні випала рекордна кількість опадів, місцями сніговий покрив становить більше 60 сантиметрів. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання уряду 25 березня, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

За його словами, найскладніша ситуація склалася в Києві та Київській області.

«Ситуація дійсно складна, адже випала значна кількість опадів. Однак у таких умовах необхідна, перш за все, злагодженість дій всіх служб, здатність керівників оперативно приймати рішення, брати на себе відповідальність», - підкреслив Азаров.

При цьому він зазначив, що потрібно визнати: комунальні служби столиці самостійно не в змозі впоратися з цим завданням оперативно, адже наявної техніки недостатньо для виконання такого значного обсягу робіт. Так, на один гектар у Києві випало 500 тонн снігу. Тобто, щоб вивезти сніг з площі лише 1 гектар, потрібно 100 рейсів самоскидів. А площа Києва майже 87 тис. гектарів.

Тому уряд сьогодні ухвалив рішення залучити до робіт з розчищення і вивезення снігу автотранспорт і навантажувачі державних підприємств і будівельних організацій. А також звернувся до всіх приватних підприємств, які володіють відповідною технікою, з пропозицією включитися в цю роботу.

Київській міській адміністрації дозволено використовувати евакуатори для переміщення автомобілів, які займають проїжджу частину і заважають прибиранню снігу.

Державним установам, підприємствам і організаціям, вузам і технікумам доручено прибрати свою і прилеглу територію - це майже третина всієї роботи, яку необхідно виконати.

«Я хочу подякувати за роботу всім, хто в ці дні забезпечував життєдіяльність Києва. Взагалі я оцінюю роботу на «трієчку». Однак, було забезпечено роботу швидкої допомоги, підвезення продуктів у лікарні і т.д. Дякувати Богу, ніхто не помер, не замерз, просто щастя в таких екстремальних умовах», - сказав Азаров.

Прем'єр-міністр зазначив, що збої в роботі були, проте їх оперативно усувають.

Глава уряду висловив подяку всім, хто в умовах негоди працював - комунальникам, транспортникам, медикам, військовим, співробітникам міліції і підрозділів з надзвичайних ситуацій, всім громадянам, хто вступив у боротьбу з наслідками стихії і з розумінням поставився до складності ситуації.

Як раніше повідомляв ForUm, циклон залишив територію України й істотних опадів більше не очікується.

За станом на ранок 25 березня проїзд автошляхами державного значення України забезпечено.

Голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов визнав, що в ситуації з ліквідацією наслідків снігопадів у столиці були допущені деякі помилки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204