Директору Департаменту з питань надзвичайних ситуацій КМДА Віталію Пшеничному доручено у терміновому порядку розробити план підготовки столиці до паводку, викликаного різким таненням снігу.

Відповідне доручення дав Пшеничному сьогодні перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків негоди.

Мазурчак зазначив, що за три дні з Києва вивезено 9,2 тис. тонн снігу. У цих роботах задіяно додатково близько 60 одиниць техніки, а також працюють всі снігоприбиральні машини комунальних підприємств та служб столиці, передає «УНІАН».

У той же час, підкреслив Мазурчак, враховуючи величезну кількість опадів, ситуація з вивезенням снігу складна, і для її поліпшення планується ще додатково задіяти близько 200 одиниць техніки. Відповідне доручення було дане заступнику голови КМДА Анатолію Голубченку.

Мазурчак зазначив, що Пшеничний повинен знайти додаткові площі для складування вивезеного з міста снігу і розробити план підготовки до паводку. Він попросив скласти карту місць, найбільш небезпечних з точки зору підтоплення, враховуючи потужності зливових каналізацій, щоб звідти у першу чергу вивозити сніг.

«Ось такі місця ви повинні визначити протягом сьогоднішнього дня і дати рекомендації відповідні для вивезення снігу в першу чергу з цих місць», - сказав Мазурчак, звертаючись до Пшеничного.

Він звернув увагу, що вже на суботу прогнозують потепління до плюс 6 градусів, що спричинить танення снігу.

В інтерв'ю журналістам після засідання голова КМДА Олександр Попов сказав, що системи стоків у місті працюють стабільно, і висловив сподівання, що проблем з їхньою роботою не буде.

«При більш-менш нормальних умовах ми зможемо пропустити все це. Тим більше, що питання під особистим контролем у нас буде, і ми мобілізуємо все, що є у місті, щоб не допустити ніякого підтоплення», - запевнив Попов.

Як раніше повідомляв ForUm, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда повідомив, що в Києві цього тижня температура повітря становитиме вночі від -13° до -15°, а вдень - від 3° до 5°.

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул доручив профільним відомствам підготувати плани заходів щодо запобігання можливих паводків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245