Для входження у Митний союз Україна повинна вийти зі Світової організації торгівлі або переглянути умови свого членства у СОТ, однак це малопродуктивно.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу «Мир» у неділю.

«Україна як незалежна держава пов'язана цілою низкою міжнародних угод. Вона раніше Росії вступила до СОТ. Перед нами стоїть питання дуже просте: або ми виходимо із СОТ і приєднуємося до Митного союзу, або ми повинні переглядати нашу угоду щодо СОТ у рамках наших зобов'язань стосовно Митного союзу. Все це надзвичайно важко і малопродуктивно», - заявив Азаров.

При цьому він зазначив, що Україна має намір отримати статус спостерігача у МС.

«Зараз на першому етапі ми станемо спостерігачами у Митному союзі і будемо поступово адаптуватися, і пристосовуватися, може бути, до нового формату співробітництва з країнами, які ввійшли до Митного союзу», - заявив він.

При цьому Азаров зазначив, що Україні вигідна співпраця з Митним союзом.

Як повідомляв ForUm, напередодні російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що Україна у статусі спостерігача у Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, вона залишиться «сторонньою країною», поки не приєднається до об'єднання повністю.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний у РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня ц.р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправній основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання щодо приєднання України до положень Митного союзу.

Янукович запевнив, що Україна буде співпрацювати з Митним союзом лише у тому форматі, який не суперечить відносинам з ЄС - Київ націлений вже у листопаді підписати Угоду про асоціацію з ЄС і створити зону вільної торгівлі з Європою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508