Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова вважає головним досягненням у боротьбі з туберкульозом подолання епідемії цього захворювання в Україні.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, вона заявила в ході колегії Міністерства охорони здоров'я України напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом і в рамках Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом.

«Неймовірно важливо, що в Україні припинена епідемія грипу. Показники захворювання ще високі, але епідемія туберкульозу припинена. Епідемією вважається рівень поширення інфекційного захворювання, яким хворіє 1% населення. Найскладнішим в Україні був 2005 рік. Захворюваність тоді становила на 100 тис. населення 100 чоловік, а це 1%. Зараз захворюваність становить 67,5 на 100 тис. населення», - сказала вона.

Тим не менше, за її словами, на сьогоднішній день рівень смертності від туберкульозу залишається високим.

«За три роки смертність зменшилася на 30%, і цей рівень потрібно утримувати», - сказала міністр, додавши, що необхідно ремонтувати тубдиспансери, оновлювати обладнання та займатися моніторингом статистики.

«У цьому році в Держпрограмі щодо боротьби з туберкульозом передбачено 175 млн грн на медикаменти, додатково 22 млн грн на забезпечення лабораторій витратними матеріалами. Можна сказати, що сьогодні є ресурс для активного просування в ліквідації цього захворювання», - зазначила глава профільного відомства.

Також Богатирьова підкреслила, що МОЗ активно співпрацює з пенітенціарною системної України.

За її словами, в країні працює 39 установ для примусового лікування, в яких в минулому році пролікували 360 українців, які хворіють на туберкульоз.

Як повідомляв ForUm, хворих на заразні форми туберкульозу будуть примусово госпіталізувати за рішенням суду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

500