Технічний стан дамб мулових полів Бортницької станції аерації задовільний. Загрози виникнення надзвичайної ситуації немає. До такого висновку прийшли фахівці науково-дослідного інституту «УкрНДІводоканалпроект», які провели експертизу технічного стану зазначених дамб. Про це заявив начальник управління водопровідно-каналізаційного господарства Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олег Жученко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

За його словами, з метою підтримки дамб мулових полів у належному технічному стані Київською міською адміністрацією у лютому і березні 2013 року було виконано комплекс робіт з укріплення дамб. Для підтримки Бортницької станції аерації в належному технічному стані програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2013 рік передбачені асигнування з міського бюджету в загальній сумі 19,1 млн грн.

Жученко також поінформував, що у 2012 році розпочато роботу над проектом «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії з обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації», яку планується завершити в першому півріччі 2013 року. Тоді Проект буде представлений на затвердження до Кабінету Міністрів України.

Загальна орієнтовна вартість проекту складає 5 600 млн грн. Замовником проекту є ВАТ «АК «Київводоканал».

Як раніше повідомляв ForUm, 22 лютого стан мулових полів Бортницької станції аерації проінспектувала експертна комісія на чолі з міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник. Після огляду об'єкта фахівці запевнили, що загрози прориву дамби немає.

Бортницька станція аерації - це комплекс інженерних споруд, устаткування і комунікацій, призначений для повної біологічної очистки стічних вод Києва та обробки затриманих забруднень. На станції проходять очистку всі побутові стічні води столиці, а також стоки промислових підприємств після попередньої їх очистки на самих підприємствах.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

267