Організація Об'єднаних Націй проведе розслідування повідомлень про використання хімічної зброї в Сирії. Про це заявив генеральний секретар організації Пан Гі Мун, повідомляє Центр новин ООН.

У зв'язку з цим Пан Гі Мун веде переговори з главами Всесвітньої організації охорони здоров'я та Організації по забороні хімічної зброї.

Він нагадав, що застосування хімічної зброї будь-якої зі сторін за будь-яких обставин являтиме собою жахливий злочин.

«Вчора я отримав офіційний запит від сирійської влади, яка просять про направлення спеціалізованої, неупередженої і незалежної місії для розслідування передбачуваного застосування хімічної зброї», - повідомив глава ООН.

Уряд Сирії і повстанці звинувачують один одного в нанесенні удару за допомогою хімічної зброї. У той же час американські і європейські офіційні особи заявляють, що немає ніяких свідоцтв того, що це дійсно було. У тому випадку, якщо дана інформація підтвердиться, це буде перший випадок використання хімічної зброї за час конфлікту.

Нагадаємо, протистояння влади і опозиції в Сирії почалося у березні 2011 р. Пізніше воно перетворилося на повномасштабну громадянську війну. За оцінкою ООН, з моменту початку збройних зіткнень в країні загинули близько 70 тис. мирних жителів. Число біженців з Сирії в сусідніх країнах перевищило 1 млн чоловік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225