Референдум з питання про незалежність Шотландії від Великобританії відбудеться 18 вересня 2014 року, оголосив у четвер перший міністр Шотландії Алекс Салмонд.

У четвер до парламенту Шотландії був внесений законопроект про референдум. Запитання, на яке повинні будуть відповісти жителі Шотландії, звучатиме так: «Чи повинна Шотландія бути незалежною країною?».

Раніше місцева влада на чолі з Шотландською національною партією SNP представила план переходу до незалежності у випадку позитивного результату референдуму 2014 року. Так, якщо Шотландія відокремиться від Сполученого Королівства восени наступного року, День незалежності буде призначений у березні 2016 року. Перші парламентські вибори тоді пройдуть у травні того ж року, передають РІА «Новости».

У жовтні 2012 року британський прем'єр Девід Кемерон і перший міністр Шотландії Алекс Салмонд підписали угоду, що регламентує проведення восени 2014 року референдуму. У ньому зможуть взяти участь усі жителі Шотландії, включаючи 16 - і 17-річних підлітків.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264