Після невдалої спроби запровадити оподаткування депозитів на Кіпрі українські вкладники кіпрських банків можуть перевести свої капітали в інші європейські банки або ж частково повернути гроші в Україну.

Таку думку висловив керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club Микола Івченко.

За його словами, раніше депозити в банках Кіпру були привабливі тим, що їх практично не оподатковували.

«За рахунок цього вкладники отримували величезну за європейськими мірками прибутковість - близько 7%. Саме тому туди «виїхало» стільки грошей. Зараз ідея з оподаткуванням не пройшла, але це питання часу - Греції потрібна допомога зовнішніх кредиторів, тому оподаткування вкладів рано чи пізно з'явиться. І ці податки знизять прибутковість депозитів до середньоєвропейського рівня», - вважає Івченко.

Експерт також вважає, що частина грошей, які заможні українці заберуть із кіпрських банків, може повернутися в Україну.

«Частина грошей розійдуться по інших європейських офшорах - Швейцарія, Бельгія, Нідерланди. Хоча я впевнений, що в найближчі роки ризики в офшорних зонах для вкладників будуть тільки збільшуватися - на заходи, аналогічні кіпрським, можуть піти й інші. Тому частина грошей може все-таки повернутися в Україну. А обсяги і бажання людей повертати сюди гроші будуть залежати від політичної та економічної стабільності в нашій країні», - сказав Івченко.

Нагадаємо, Кіпр недавно оголосив про плани здійснити разове оподаткування всіх банківських вкладів. Такий крок розглядався як одна з антикризових заходів. Обговорення цього питання, яке затягнулося на кілька днів, викликало паніку серед вкладників кіпрських банків, багато хто намагався зняти гроші з рахунків або перевести в більш благополучні країни Євросоюзу.

Як повідомляв ForUm, парламент Кіпру відмовився вводити податок на депозити.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185