Після того, як буде обмежена гранична сума розрахунків готівкою в розмірі 150 тис. грн, цю планку в майбутньому поступово можна буде знижувати. Люди повинні поступово звикати до обмеження готівкових розрахунків, і тоді це буде сприйнято суспільством спокійно. Таку думку висловив партнер юридичної фірми ЮФ CAI & Lenard Костянтин Пільков.

«Я не згоден, що потрібно відразу встановити дуже низьку межу, на рівні європейських країн, де діють обмеження на готівкові розрахунки в межах 0,5-1,5 тис. євро. Обмеження готівкових розрахунків потрібно починати з більш істотних сум - це теж європейська практика. Я впевнений, що в будь-якому разі ця межа буде знижуватися, але поступово», - сказав Пільков.

Він вважає, що можна було б законодавчо встановити циклічність зниження граничних сум розрахунків готівкою, як це було зроблено в Росії - там ця планка знижується вдвічі через рік після введення обмеження. Це дає можливість людям звикнути і підготуватися до нових умов, повідомляє «Ukranews».

Крім того, юрист зазначив, що разом із запровадженням граничної суми готівкових розрахунків потрібно передбачити і санкції для порушників. Як приклад фахівець наводить досвід європейських країн. Там 25% від суми транзакції, яка була проведена з порушенням, сплачують і продавець і покупець.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, коментуючи намір Національного банку обмежити граничний розмір розрахунків готівкою сумою 150 тис. грн, сказав, що поступово ця планка буде знижуватися.

«Спочатку ми приймемо обмеження 150 тис. грн і подивимося як прореагує ринок. Це потрібно робити поступово », - сказав він.

Перший віце-прем'єр висловив думку, що пересічні українці рідко оперують сумами, які можуть потрапити під це обмеження, тому для більшості населення нововведення буде практично непомітним.

На початку березня Національний банк ініціював обговорення обмеження готівкових розрахунків сумою 150 тис. грн. Цю ініціативу підтримало Міністерство доходів і зборів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175