Можлива участь України у Митному союзі відкриє країні доступ до невеликого ринку торгівлі, вважають у США.

«Україна матиме достатньо малий ринок торгівлі», - сказала заступник держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман в інтерв'ю «5 каналу», відповідаючи на запитання про можливість участі України у Митному союзі.

Вона підкреслила, що Україна - це незалежна демократична країна, в якій більшість громадян хочуть приєднатися до Євросоюзу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я думаю, що якщо Україна дійсно буде з ЄС, то вона матиме здорові і тісні відносини з Росією, одночасно зберігаючи свою незалежність і суверенність», - висловила думку Шерман.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір стати спостерігачем при Митному союзі.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний в РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня ц.р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправною основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання щодо приєднання України до положень Митного союзу.

Янукович запевнив, що Україна буде співпрацювати з Митним союзом лише у тому форматі, який не суперечить відносинам з ЄС - Київ націлений вже у листопаді підписати Угоду про асоціацію з ЄС і створити зону вільної торгівлі з Європою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

186