Ініціатива про участь європейської сторони у можливому газотранспортному консорціумі повинна виходити від України і таку пропозицію необхідно детально конкретизувати, вважає посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

«Газотранспортна система (ГТС) належить Україні. Тому ЄС не прийде з якимись пропозиціями, це - українське питання, Україна повинна запросити ЄС... Але ніяких конкретних пропозицій немає», - сказав він.

Посол додав, що необхідна також повна інформація про українську ГТС і дотримання Києвом правил Європейського енергетичного співтовариства.

За його словами, стороною таких переговорів на даному етапі може виступати комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, який перебуває у контакті з європейськими операторами газового ринку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У той же час Томбінський зазначив, що йдеться не про надання коштів із європейського бюджету, а про гарантії, що даний проект відповідає регуляціям ЄС.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що створення тристороннього консорціуму з управління українською ГТС залежить від європейських партнерів.

Комісар Європейського Союзу з енергетики Гюнтер Еттінгер вважає логічним створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю України, Європейського Союзу та Росії.

Нагадаємо, раніше Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов озвучив ідею створення двостороннього газового консорціуму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199