Європейський Союз рекомендує Україні активізувати боротьбу з корупцією для поліпшення судової системи та ділового клімату в країні. Про це йдеться у звіті ЄС щодо реалізації Україною програми європейської політики сусідства за 2012 рік.

«На основі доповіді цього року і з урахуванням реалізації порядку денного угоди про асоціацію в 2013 році Україні рекомендується ... активізувати боротьбу з конфліктом інтересів та корупцією, у тому числі в судовій системі і для поліпшення ділового клімату», - сказано в ньому.

В цілому ЄС вважає, що більшість рекомендацій, які були представлені в рамках європейської політики сусідства в 2012 році, Україна не виконала.

«Більшість ключових рекомендацій, що містяться в доповіді Європейської політики сусідства в 2012 році, ще мають бути виконані», - сказано в документі.

При цьому ЄС зазначає, що Україна вжила заходів для проведення правової та судової реформи, у тому числі завдяки вступу в силу нового Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих актів, передає «Українські новини».

Євросоюз нагадує про ухвалення закону про надання притулку та статусу біженця в Україні, однак вважає, що його реалізація недостатня.

У 2013 році ЄС також закликає Україну прийняти Виборчий кодекс, який би дозволив створити надійну систему виборів і чіткі правила для збалансованого доступу кандидатів до ЗМІ.

У доповіді Україні пропонується виконати рекомендації міжнародних спостерігачів, у тому числі Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо результатів виборів Верховної Ради і усунути недоліки, які були зафіксовані під час виборчої кампанії.

ЄС також підкреслює необхідність вирішити питання з вибірковими правосуддям в Україні.

«Вжити заходів без подальшого зволікання щодо випадків політично вмотивованого переслідування», - сказано в доповіді.

ЄС рекомендує надалі реформувати судову систему, виконати всі рішення Європейського суду з прав людини та рекомендації Ради Європи, пов'язані з умовами утримання під вартою і медичною допомогою для заарештованих, підготувати законопроект про реформування прокуратури, оцінити роль Вищої ради юстиції та закони про судоустрій та статус суддів у тісній співпраці з експертами Ради Європи.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

У прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики кажуть, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським союзом проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264