Україна обговорює різні формати співпраці з Митним союзом. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час брифінгу заявив в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«Переговори щодо можливого формату співпраці з Митним союзом тривають. Обговорюються різні формати - це і запропонований Україною варіант «3 +1», а також інші, в тому числі той, про який говорив учора прем'єр», - зазначив він.

«Прем'єр не говорив про це як про сформований факт, а говорив лише про те, що Україна хотіла б співпрацювати саме в такому форматі», - підкреслив Перебийніс.

За його словами, переговори тривають, і поки не можна говорити про досягнення остаточних домовленостей. «Але ми сподіваємося, що вони найближчим часом будуть досягнуті», - підсумував Перебийніс.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір стати спостерігачем при Митному союзі.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний у РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3 +1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня п.р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправній основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

Орієнтовно в квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання про приєднання України до положень Митного союзу.

Янукович запевнив, що Україна буде співпрацювати з Митним союзом лише у тому форматі, який не суперечить відносинам з ЄС - Київ націлений вже у листопаді підписати Угоду про асоціацію з ЄС і створити зону вільної торгівлі з Європою.

Анастасія Піка,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207