Міжнародний валютний фонд вимагає від України не девальвації гривні, а гнучкості курсу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

«МВФ вимагає не девальвації, а гнучкості курсу. Місія хоче, щоб курс формувався на більш ринкових умовах, але зробити більше, ніж зараз, ми не можемо. На даний момент пропозиція повністю задовольняє попит. Штучно втручатися ми не станемо. Курс буде прогнозованим і зрозумілим. Коливатися він буде не так, щоб стурбувати громадян», - запевнив Арбузов.

За його словами, це позиція як уряду, так і НБУ. «Формування курсу - це повністю ринковий процес. Нацбанк торік втручався на 8% від обсягу міжбанку. Це дуже невелика кількість операцій. Єдине, вони були зроблені тоді, коли було потрібно. Були панічні настрої і спекулятивні атаки. Коригування курсу в багатомільйонній країні - це складний процес», - підсумував Арбузов.

Як раніше повідомляв ForUm, в Україні у кінці січня 2013 р. працювала місія МВФ, яка обговорювала можливість виділення країні нового кредиту stand-by. За словами Арбузова, Київ розраховує отримати від фонду $10 млрд, що дозволить йому, зокрема, полегшити виплати за попередніми кредитами МВФ, розмір яких тільки в цьому році становить близько $6 млрд.

Місія МВФ планує провести переговори з владою України в період з 27 березня по 10 квітня 2013 року.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

301