У Державній службі з надзвичайних ситуацій констатують кадрову та ресурсну готовність відомства до можливих повеней. Про це повідомив заступник голови ДСНС Анатолій Бойко в ефірі програми «Про головне» на телеканалі «Перший Національний».

«З урахуванням ситуації, яка щорічно очікується навесні щодо повені, Державною службою з надзвичайних ситуацій і Міністерством оборони розроблено план взаємодії при пропуску водопілля. Для виконання відповідних рішень уряду утворена міжвідомча група, яка сьогодні налічує 42 тис. 500 чоловік особового складу, близько 900 одиниць спеціальної техніки, з них достатня кількість коштів для здійснення робіт на водних об'єктах. Крім цього, 22 літальні апарати готові також до виконання завдань за призначенням. Людських, технічних ресурсів достатньо сьогодні для належного реагування на повінь в разі ускладнення обстановки», - сказав він.

У той же час, за його словами, зараз урядом вирішується питання щодо додаткового оснащення ДСНС технічними засобами, повідомляють «Українські новини».

«Технічне оснащення Державної служби надзвичайних ситуацій - це проблемне питання, яке вирішується урядом. У рамках можливостей державного бюджету на сьогодні це оновлення відбувалося в нормальному режимі. Після проведення відповідної реорганізації в грудні минулого року, з'явилася додаткова можливість залучення відповідних підрозділів, техніки, в тому числі більш сучасної, Збройних сил України. Це дозволить виконати основне завдання, забезпечити безпеку громадян нашої держави», - додав Бойко.

У зв'язку з потенційними ризиками, пов'язаними з весняною повінню, він зазначив, що сьогодні потрібно повернутися до ранньої практиці реагування, коли за всіма водоймами закріплювалися відповідальні органи.

«Сьогодні часто відбувається захаращення русел, хаотична забудова, ситуація, коли відсутні власники, балансоутримувачі водойм. Потрібно повернутися до практики, коли починаючи від села, закінчуючи великим населеним пунктом, за кожним водоймою, струмочком були закріплені люди або підприємства, установи та організації, була турбота про те, щоб був вільний пропуск води. Тому Державна служба з надзвичайних ситуацій ініціює внесення змін до законодавства. Потрібно, щоб місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування регулювали на відповідних територіях зазначені питання», - резюмував Бойко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206