Рішення Кіпру про введення податку на депозити не матиме для України катастрофічних наслідків. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції.

«Масштаби українських капіталовкладень на Кіпрі ми можемо оцінювати тільки побічно. Вони, як мінімум, значно менші від російських. Саме тому Росія і відреагувала так на це рішення. Для нас воно не матиме таких серйозних наслідків, які, наприклад, має для російського капіталу», - зазначив Азаров.

На його думку, крапку в даному рішенні потрібно поставили якнайшвидше.

«Рішення в глобальному плані дуже ризиковане. Для всієї банківської системи. І дай Бог, щоб воно отримало завершення. Чим довше триватимуть дебати, невизначеність, тим більше воно буде розхитувати ситуацію. Тому воно повинно бути прийнято якнайшвидше. Не можна допустити, щоб ця криза недовіри поширилася, як ефект доміно», - сказав прем'єр.

Азаров вважає, що ця ситуація призведе до того, що український бізнес буде дуже ретельно думати, які у нього є сумніви з приводу надійності нашої системи. «Ми за ці три роки показали, що не йдемо на конфіскаційне рішення», - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, парламент Кіпру має намір прийняти закон про введення податку на банківські депозити.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

476