Проведені в Україні системні реформи і реалізація комплексних програм з Європейським Союзом сприятимуть підписанню Угоди про асоціацію з ЄС під час саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді в Вільнюсі. Про це, як повідомляє прес-служба Глави держави, Президент України Віктор Янукович заявив під час зустрічі з представниками Наглядової ради Ялтинської європейської стратегії.

«Я сподіваюся, що цього року на Вільнюському саміті буде підписано Угоду про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом», - зазначив Глава держави.

За словами Януковича, зміцнення верховенства права, незалежності судочинства - незмінний пріоритет України. «Мені приємно зазначити, що пан Квасневський у цьому бере дуже активну участь. Наша активна співпраця наповнена змістом. Сприяння реалізації євроінтеграційного курсу з боку Ялтинської європейської стратегії для України дуже суттєве, і ми це цінуємо», - підкреслив Президент.

Він додав, що щороку під час заходів Ялтинської Європейської стратегії Україна крок за кроком наближається до своєї мети - інтеграції в ЄС.

Голова Наглядової ради Ялтинської європейської стратегії Олександр Кваснєвський, у свою чергу, подякував Президенту України за багаторічну співпрацю з організацією.

За його словами, 2013 рік має стати історичним у розвитку відносин між Україною та ЄС. «Я думаю, що підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі на саміті у Вільнюсі в листопаді має стати проривом не тільки для українсько-європейських відносин, це буде історичний момент і для Європи, і для України. Це може багато чого змінити», - зазначив Кваснєвський.

Нагадаємо, Україна і ЄС розпочали переговори щодо Угоди про асоціацію у 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 р. Угода була парафована сторонами.

У прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики кажуть, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 р., якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським союзом проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

326