Заступник голови банку «Контракт» Павло Крапивін констатує, що заборона комерційним агентам банків та ліцензованим небанківським фінансовим установам передавати іншим особам свої повноваження щодо здійснення операцій з прийому готівки для подальшого переказу стимулює розвиток безготівкових розрахунків, повідомляє «РБК-Україна».

«Минулого тижня Нацбанк повідомив нам про цю новацію. У принципі, регулятор цим рішенням продовжує свій вектор на розвиток закону про електронні гроші. Таким чином, він хоче, щоб операції проходили в обіг через банківський сектор, що саме по собі стимулюватиме розвиток безготівкових розрахунків», - говорить експерт.

У той же час новація не принесе дискомфорту банківському сектору і учасникам фінансового ринку.

«Більш того, це наведе порядок на ринку, оскільки стимулюватиме учасників ринку укладати агентські договори з банками, а також небанківськими фінансовими установами, які отримали ліцензію на переказ коштів. Тим більше в учасників є час, щоб привести в норму свою діяльність, адже постанова почне працювати з 1 червня», - говорить Крапивін.

Нагадаємо, 6 березня НБУ зареєстрував у Міністерстві юстиції України постанову №42, яка забороняє комерційним агентам банків та ліцензованим небанківським фінансовим установам передавати іншим особам свої повноваження щодо здійснення операцій з прийому готівки для подальшого переказу. Згідно з документом, мова йде про операції з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу за допомогою платіжних пристроїв і через пункти прийому.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191