Як в Україні, так і за її межами є сили, які зацікавлені зірвати наші проекти з видобутку сланцевого газу. Часто це прикривається екологічними гаслами, а людей просто залякують. Хоча насправді, у разі впровадження ефективного контролю за видобутком нетрадиційного газу, ці технології практично безпечні.

Про це заявив Олександр Гудима, екс-депутат, член парламентського комітету з питань ПЕК, коментуючи акції протесту проти видобутку сланцевого газу, які пройшли у східних регіонах України і Криму.

«Природно, в першу чергу у зриві українських проектів з видобутку сланцевого газу зацікавлений Газпром - це зруйнує його монополію на нашому ринку. Я думаю, це головний «диригент» таких акцій. Інших зацікавлених я особисто тут не бачу», - заявив Гудима. У той же час він зазначив, що зацікавленим силам легко маніпулювати людьми, прикриваючись екологічними гаслами, тому що Україна пережила чорнобильську катастрофу, і екологічні питання суспільство сприймає дуже гостро. Говорячи про екологічні ризики при видобутку нетрадиційного газу, екс-депутат зазначив, що багато в чому ця проблема надумана і роздута штучно, повідомляє «УНІАН».

«Ніколи б американці не займалися тим, що небезпечно. Тим не менше, вони добувають сланцевий газ на своїй території, готові надати ці технології нам. Якщо створити систему ефективного незалежного екологічного контролю, то ці технології абсолютно безпечні. Крім того, у промислових містах сходу України люди з радянських часів живуть в умовах такого забруднення навколишнього середовища, в порівнянні з яким ризики при видобутку сланцевого газу просто мізерні. Багато хто забуває, що схід України стоїть на порожніх шахтах, які не тільки можуть провалюватися, але і досі там виділяється шахтний метан. Але про це всі мовчать, а навколо видобутку сланцевого газу нагнітається справжня істерія», - заявив Гудима.

У травні 2012 року Київ вибрав іноземних партнерів у видобутку сланцевого газу: на Олеському родовищі на заході України - Chevron, а на сході - на Юзівському - Shell. За оцінками геологів, поклади газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трлн кубометрів, на Олеському - до 1,5 трлн.

Україна планує щорічно видобувати не менше 15 млрд кубометрів газу з обох площ, щоб забезпечити свою енергетичну безпеку і знизити залежність від імпортованого російського газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

279